Zpátky do minulosti – po dvou měsících si můžeme připomenout, jak jsme potrénovali v Banské Bystrici během závěrečné přípravy na Mistrovství Evropy dorostu.

Na soustředění jsme se vydali přímo z MČR na krátké trati. Takže za námi 2 intenzivní závody a před námi 5 modelových fází s cílem co nejlepší aklimatizace na místní kopcovité terény (program).

Začali jsme seznamovákem v příměstském lese nad Kremničkou, který měl být relevantní pro rychlejší pasáže lesních závodů – mapa. Tak trochu nad plán bylo setkání některých trénujících s medvědem. A to jsme si před tréninkem s Jindrou potajnu šeptali, zdali mám děckám říct, že se tu teoreticky mohou vyskytovat :-).

Navázali jsme dalším průzkumem terénu – dvoukolový middle, jehož první část jsme si dopředu rozebrali. Takže hlavním úkolem na této části byla realizace plánu, vnímání vytipovaných tvarů v členitém terénu, který přímo navazoval na závodní prostor klasiky a štafet při EYOCu. Vzhledem k náročnosti terénu jsme se do této části lesa vrátili ještě 2x… Druhý okruh už byl načisto bez přípravy. Mapy – D1, D2, H1, H2; mezičasy O1, mezičasy O2.

Úterý jsme zahájili výjezdem do Španie Doliny na modelové sprintové intervaly. Z mapy je asi jasné, že první interval nebyl pro závod moc relevantní. Tajně jsem doufal, že by se mohl podobat některým polootevřeným partiím lesních závodů, ale hned první kontakt s terénem mě vyvedl z omylu .-). Každopádně šlo o krásné zpestření a Polach aspoň mohl nafotit skvělé snímky z kamenného svahu (rozuměj paseky). Fotky jsou k vidění na FB Dorostu ČR. Mezičasy (xls).

Odpoledne jsme se vrátili do lesa na nejnáročnější fázi soustředění. Klasika nabývala podobných parametrů, jako mistrovské tratě a cílem bylo vytáhnout, vyzkoušet a večer rozebrat několik modelových situací. Večerní rozbor se protáhl zhruba do 23 hodin… Mapy – D16, D18, H16, H18; výsledky, mezičasy.

Také poslední trénink proběhl na Ortútech. Mimochodem na parkovišti dole u potoka jsme měli karanténu klasiky. Terén jsme už přece jen trochu znali, takže bylo dobré vložit další rušivý faktor – kontakt. Takže pánové celkem 4 x hromadně vystartovali na 4 farstované intervaly, dámy si mohly jeden odpustit. Mapy – D, H; mezičasy.

Tolik shrnutí naší první návštěvy Kremnických vrchů. Jak to dopadlo podruhé už všichni víme. Každopádně jsme si odvezli kopec zkušeností a doufám, že i podnětů k dalšímu tréninku ;-).