Zahajovací soustředění proběhlo ve Studnici, nejvýše položené vsi na Vysočině. Program byl tradičně, jak to na podobných srazech bývá, pestrý a prostý od cíleného zaměření na výkonnost v orientačním běhu. V průběhu přihlášek se zdálo, že budeme muset proces předčasně uzavřít, nakonec vstřícnost ubytovatele, ale ve finále i marodka a neúčast některých tuto komplikaci zažehnala.

Soustředění však začalo obědem v nedalekém Novém Městě a následnou hrou. Bojovka s názvem IN TIME by se pojmenovat „Sprintujeme do HROBu“. Čtyřčlenné týmy na sprintové části zjistily, že je na turistické mapě čeká regulérní rogaining, oživený o luštění šifer. Nebylo zřídka, že jednotlivé čtveřice měly v cíli naběhaných a nachozených i přes 20 km. Na večerní hry a zpěv však energie zbylo dost, takže i dnes museli trenéři zahánět o-mladinu do postelí :-). Mapy obou částí budou k dispozici.

Nedělní hra „Ulov si svého gangstera“ vyžadovala neobvyklé (aspoň pro mě :-)) nároky na paměť. Kombinace zapamatování polohy sídel gangsterských band (paměťák) a dále znalost jmen všech členů gangu, znalost bosse a kódované podoby všech gangsterů… Kdybychom sestavili trenérský tým, mohl bych maximálně zapisovat výsledky na papír :-). Mapa zde.

Odpoledne proběhla společenská běhačka v šílených oděvních doplňcích. Naše počínání nejlépe vystihnou spíše snímky ve fotogalerii 🙂

Aby toho nebylo málo, večer proběhl nočák. Na scorelaufu byli účastníci rozdělení do dvou kategorií – D a H, kteří měli na trati 10 společných kontrol a vždy 10 vlastních. Na každé kontrole čekaly sladké odměny pro 2 nejrychleji dorazivší. Mapa zde. Správně absolvovaný noční OB je ideálním prostředkem pro nácvik práce s buzolou, ale i na rozvoj taktického myšlení, především z pohledu kontrolované a bezpečné navigace. Rozhodně doporučuji zařadit do přípravy.

Kvůli vyhlášení klidové oblasti pro zvěř ve všech okolních lesích (kromě včerejšího prostoru Kaňásky), jsme byli nuceni komunikovat s lesní správou. Nakonec jsme mohli uskutečnit hromaďák v prostoru Zubří – díky za povolení! Hagaby proběhly v západní části prostoru, kde byl převážně velmi rychlý, ale místy podmáčený terén. Rozhození okruhů do nevelkého členitého prostoru melioraček umožnilo těsný kontaktní faktor. Mapy – DH16, D18, H18; závěrečný společný úsek – D16, D18, H16, H18; výsledky, mezičasy.

Po večerech probíhaly seznamovací hry či jiné kulturní vyžití, účastníci byli dále seznámeni s plánem přípravy na nadcházející sezónu (příslušná sekce bude brzy aktualizovaná s definitivní platností), nominačními kritérii na EYOC a také jsme nemohli opomenout podepisování kodexu pro členy VD (veřejná podoba na stránkách RD).

Na závěr patří velký dík Klusymu a Poláchovi za přípravu her a také Kukátkovi a Jindře za pomoc při organizaci. Příští sraz v Doksech už bude ryze přípravného charakteru. Můžeme se těšit na náročný trénink, typický pro zimní přípravu.

Fotky od Polácha zde